Radviliškio muzikos mokykloje vyko antrasis jau tradicija tapęs respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Čiurlionio jūra“. Festivalio sumanytoja Radviliškio muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Vera Silickaja teigė, kad festivalis dvejus metus „Čiurlionio jūra“ buvo organizuojamas kaip festivalis, skirtas jaunuosius atlikėjus supažindinti su genialiojo lietuvių kūrėjo M. K. Čiurlionio kūryba. Festivalio dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Visiems dalyviams jis palinkėjo kūrybinio polėkio, padėkojo organizatoriams už M. K. Čiurlionio kūrybos populiarinimą ir įteikė jiems Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos raštą.

Irina Kudinova, ŠU menų fakulteto dekanė, konkurso komisijos pirmininkė, pristatė MK Čiurlionio kūrybos gaires, kalbėjo apie jūrą kaip žmogaus vidinio, dvasinio pasaulio simbolį. Radviliškio muzikos mokyklos direktorė Laimutė Vaitiekūnienė pakvietė visus simboliškai pasinerti į „Čiurlionio jūrą“ ir paskleisti jo kurtos muzikos kerus.

Šiais metais konkurse dalyvavo 25 jaunieji pianistai iš Šiaulių, Šilalės, Radviliškio, Tauragės, Kauno, Šakių, Pakruojo, Mažeikių muzikos mokyklų. Konkursinėje programoje privaloma buvo atlikti vieną M. K. Čiurlionio kūrinį, kitą kūrinį (muzikinę pjesę) jaunieji atlikėjai galėjo pasirinkti patys.

Didieji konkurso prizai įteikti dviem dalyvėms: Mildai Mačiokaitei, II kl. mokinei iš Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos (mokytoja Vitalija Mačionienė) ir radviliškietei Vaivai Pakštaitei, Radviliškio muzikos mokyklos VI kl. mokinei (mokytoja Diana Sabulienė). V. Pakštaitė papildomai apdovanota diplomu už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinio atlikimą.

Konkurso laureato diplomais džiaugėsi radviliškiečiai muzikos mokyklos auklėtiniai:
II klasės mokinė Gabija Razmutė (mokytoja Vera Silickaja) apdovanota II vietos laureato diplomu. 
VII klasės mokinys Mangirdas Vedckas (mokytoja Diana Sabulienė) ir VI klasės mokinė Eglė Plukaitė (mokytoja Vera Silickaja) laimėjo II vietą.
V klasės mokinė Viktorija Domrina (mokytoja Vera Silickaja) iškovojo III vietą ir diplomą už geriausią lietuviško kūrinio interpretaciją. 
II kl. mokinė Justina Krikščiukaitė (mokytoja Aurelija Šakėnienė) laimėjo III vietą.
VII kl. mokinė Guoda Kačinskaitė (mokytoja Asta Minciuvienė) laimėjo III vietą.

Visi konkurso dalyviai neliko neapdovanoti: jie džiaugėsi dalyvių diplomais, suvenyrais iš Radviliškio, saldžiomis dovanėlėmis.

Eligija Zoltnerienė,
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė
Griežtai draudžiama Radviliškietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Radviliškietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Radviliškietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos